Атанас Петров: Излизаме срещу Левски със самочувствието на по-добрия отбор

Носителят на Купата Хебър (Пазарджик) гостува на Левски в среща от 14-ия кръг в Суперлигата. Мачът е във вторник, 29 януари, от 18:30 ч. в зала „Христо Ботев“ в столицата. Двата тима се срещнаха на 1/2-финал в турнира за Купата в началото на годината, когато Хебър победи с 3:0.

65 Хебър взе мечтаната Купа на България

"Трябва да покажем нашите възможности. Няма да бъде лек мач, защото Левски играе възходящо, играе по-добре през втория полусезон. Ние играем успешно срещу тях. Отиваме със самочувствието на по-добрия отбор. На този етап от първенството трудно някой би изненадал друг отбор. Левски може да ни затрудни, ако ние допуснем повече грешки.

55 Финал за Купата на България: Нефтохимик - Хебър 2:3

Има върху какво да работим. Изключително голяма е конкуренция в първенството. Първите 6 тима са много равностойни. Ние спечелихме купа в едно от най-равностойните първенства през последните години и то с качествен волейбол. Всеки може да победи другия от първите 6. Не трябва да мислим, че това, което сме направили до момента, е достатъчно. Трябва да надграждаме, има какво да подобрим. В плейофите ще играем още по-добър волейбол.

В световен мащаб да събереш звезди на едно място не ти дава предпоставки за успех. Имах късмет, защото всички момчета се оказаха страхотни характери. Волейболните качества са едно, а моралните качества и характерите са съвсем друго. Това не може да го знаеш по време на селекцията. Момчетата са свестни и това ни помогна да заработим колективно", коментира треньорът Атанас Петров.