Хофенхайм успя от седмия опит

Отборът на Хофенхайм най-накрая записа успех в Бундеслигата, след като пребори Фрайбург с 4:2 като гост в един от най-атрактивните сблъсъци от 19-ия кръг. Тимът на Юлиан Нагелсман нямаше победа от 10 ноември насам, а и днес нещата бяха “на кантар”, защото до 85-ата минута резултатът беше 2:3. Любопитното е, че този следобед за първи път от седем срещи Хофе успя да спечели, след като преди това беше повеждал в резултата. Досега в шест случая отборът все изпускаше аванса си.

И двата отбора не спряха да се нападат и да създават чисти възможности, като общо бяха отправени 19 изстрела в очертанията на вратите.

Жоелинтон изведе гостите напред в 19-ата минута след подарък от защитата в червени екипи. Три минути преди почивката обаче Лукас Хьолер изравни след добавка.

С две попадения на Андрей Крамарич - в 59-ата от дузпа и в 72-ата на контраатака, Хофенхайм взе добра преднина от 3:1, но скоро след това Флориан Нийдерлехнер (77’) отново върна интригата.

Едва пет минути преди края мощен шут на Керем Демирбай донесе успокоението, като при това попадение в употреба влезе технологията на голлинията, която правилно отчете, че топката е преминала линията.

С тази победа Хофе се изкачи до шеста позиция, а Фрайбург остава 13-и.