Шалке 04 намери сили за успешно начало на годината

Шалке 04 хвърли много усилия, но в крайна сметка постигна домакински успех с 2:1 над Волфсбург в първата си среща в Бундеслигата за новата година. Десният защитник Даниел Калиджури реализира и двете попадения за “миньорите”, а Елвис Реджбечай беше точен за съперника.

С тази победа “кралскосините” стигнаха до 12-а позиция, а зона “Европа” вече е на 7 точки. В същото време “вълците”, които бяха приятната изненада на есента, са на шеста позиция.

Още в 8-ата минута домакините спечелиха дузпа, която Калиджури реализира за 1:0. В 20-ата обаче Реджбечай изравни, след като преди това в атаката гредата беше помогнала на Шалке.

След още седем минути младият страж на отбора от Гелзенкирхен Александер Нюбел се изправи сам срещу Яник Герхарт и успя да спаси сигурен гол.

“04” можеха да поведат в 50-ата минута, но тогава другият страж - Коен Кастеелс, се отличи с важна намеса при изстрел на Марк Ут.

В 52-ата Герхарт от състава на Волфсбург пак нямаше шанс, след като този път ударът му срещна гредата.

В крайна сметка Шалке нанесе победния удар в 78-ата минута, когато Калиджури влезе в наказателното поле и порази мрежата с шут в далечния ъгъл.

Програмата на “миньорите” е тежка, защото в следващите кръгове идват сблъсъци с Херта (Берлин), Борусия (Мьонхенгладбах) и Байерн (Мюнхен). “Вълците” пък приемат Байер (Леверкузен) след седмица.