Голяма разлика в класите на Нюрнберг - Херта (видео)

Херта (Берлин) заслужено триумфира с 3:1 при гостуването си на Нюрнберг в първия си двубой след зимната пауза в Бундеслигата. С тази победа столичани задминаха Хофенхайм и вече са само на едно място от зона “Европа”. Домакините пък не показаха никакво подобрение и регистрираха пета поредна загуба, като няма победа от 12 срещи насам. Вирджил Мисиджан и неговите съотборници са на последно място, но пък с реални шансове за оцеляване, защото 16-ият - в случая Щутгарт - е само на 3 пункта.

Нюрнберг започна нахъсано и създаде няколко опасности, но в 15-ата минута се пропука в отбрана и Ведад Ибишевич вкара за Херта - 0:1. Капитанът на домакините Хано Беренс изравни три минути преди почивката и вдъхна надежди за нещо повече.

Те обаче бяха набързо “убити” от Ондрей Дуда, който в 50-ата направи 2:1 за Херта. След още 20 минути словакът докара нещата до 3:1. Десетина минути по-късно берлинчани удариха и греда.

В следващия кръг Нюрнберг гостува на Майнц 05, а Берлин ще е арена на сблъсък с Шалке 04.