Тиери Анри съзря заговор срещу Монако

Треньорът на Монако Тиери Анри заговори открито за тенденциозно отношение към тима му. Това стана на пресконференцията след домакинската загуба с 1:5 от Страсбург в последния кръг от Лига 1. Според бившия нападател на Арсенал не е била отсъдена дузпа за неговия тим в решителен момент от мача при резултат 1:2.
"Това беше стопроцентова дузпа срещу Рони Лопеш. В този момент четвъртият съдия ми каза "Много съжалявам, но системата VAR не работи в този момент. Малко след това обаче заработи. Бих искал да знам защо VAR не работи за Монако. Това е вече прекалено. Според мен това повлия на изхода на мача. Ако бяхме стигнали до равенство с човек по-малко, то вече съперникът започва да изпитва съмнения и изходът на мача оставаше открит. Борим се срещу всичко", коментира Анри.
Колегата му от Страсбург Тиери Лорей каза, че го разбира напълно и се поставя на мястото му. Той е бил предупреден от четвъртия съдия, че в един момент системата не е работила, но след това се е рестартирала. Лорей припомни, че подобни проблеми вече е имало в Лига 1, като по време на един мач на Дижон не е работила през всичките 90 минути.
Загубата обаче опъна до краен предел нервите на Анри, който в един момент дори се скара с футболист на Страсбург за това, че бави топката.