Серина Уилямс се развихри срещу Бушар

Носителката на рекордните в “Оупън ерата” 23 титли от “Големия шлем” Серина Уилямс не даде шанс на Южени Бушар в мача между двете от втория кръг на Australian Open. Бившата №1 в света и 7-кратна шампионка в Мелбърн Уилямс отнесе полуфиналистката от 2014 година с 6:2, 6:2 само за 1 час и 10 минути. 37-годишната Серина, поставена под №16, направи 20 уинъра и 17 непредизвикани грешки. Бушар записа 10 печеливши удара и 18 непредизвикани грешки в срещата на “Род Лейвър Арина”.

За Уилямс това бе трета победа от три мача срещу канадката, а в следващата фаза американката ще играе с 18-годишната украинка Даяна Ястремска, която сложи край на участието в турнира на №23 в схемата Карла Суарес Наваро (Испания), побеждавайки я с 6:3, 3:6, 6:1. При победа срещу тийнейджърката, Серина ще се изправи в четвъртия кръг срещу сестра си Винъс или лидерката в ранглистата на WTA Симона Халеп.

Серина поведе с 3:0 в първия сет, в който имаше общо 6 пробива, като 4 от тях бяха реализирани от ветеранката от САЩ. Във втората част Бушар имаше аванс от 2:1, но със серия от 5 поредни гейма Серина отказа съперничката си.