Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Монако остана в зоната на изпадащите

Монако остана в зоната на изпадащите на френската Лига 1, след като завърши 1:1 у дома с Ница в двубой от 17-ия кръг на първенството. "Монегаските" стигнаха до равенството, след като изоставаха в резултата на "Луи  II". Гостите откриха чрез Алан Сен-Максимен в 30-ата минута.

Преди това възможности да открият за Монако имаха Головин и Рони Лопеш, но не успяха да се разпишат.
В края на добавеното време на първото полувреме Ница остана с човек по-малко, след като Сако беше изгонен с директен червен картон за груба игра. Малко след подновяването на играта Монако успя да изравни чрез Беноа Бадиашвил.

След това воденият от Тиери Анри тим създаде много възможности, но не ги реализира. Гостите от Ница имаха също своя шанс да стигнат до успеха, но Сен-Максимeн пропусна дузпа в 77-ата минута. В края на срещата капитанът на Монако Радамел Фалкао стреля към вратата на Ница, но вратарят на Ница спаси с върха на пръстите си.

Така Монако остана в зоната на изпадащите, като има 1 точка повече от последния Гинган, който тази вечер надви Рен с 2:1. В другите срещи от кръга Нант загуби с 0:1 от Ним като гост, а Тулуза и Олимпик Лион завършиха 2:2.