Валенсия продължава след силно второ полувреме (видео)

Валенсия разгроми с 3:0 втородивизионния Спортинг Хихон и се класира за 1/4-финалитв в турнира за Купата на краля. Отборът на Марселино загуби с 1:2 преди седмица, но в реванша на "Местайя" изигра много силно второ полувреме, в което отбеляза и трите си гола. Два от тях бяха дело на резервата Санти Мина, а в края младокът Феран Торес сложи точка на спора.

Гостите имаха късмет в началото, когато едва не си вкараха автогол, но после заиграха доста смело и в средата на първото полувреме направиха два сериозни пропуска пред вратата на "прилепите".

В началото на втората част защитник на Спортинг изчисти пред самата голлиния, но натискът на Валенсия нямаше как да не даде резултат. В 65-ата минута Санти Мина засече с глава центриране от десния фланг и откри резултата. В 70-ата, при идентична ситуация, Мина стреля над гредата, но не след дълго удвои аванса на домакините. Подаването беше на Феран Торес.

В добавеното време самият Торес оформи крайното 3:0 след перфкетна контраатака.