Шефилд Уензди стигна до мач с Челси

Атде Нухиу отбеляза единствения гол за Шефилд Уензди, който победи с 1:0 като гост Лутън в преиграване от третия кръг на ФА Къп. В следващата фаза на турнира "кукумявките" ще срещнат един от фаворитите за трофея Челси.

Лутън имаше само една загуба в предишните си 13 мача срещу този съперник, но днес "шапкарите" не успяха да зарадват феновете си. Отборът от Лига 1 се държа достойно до почивката, но получи попадение още в началните минути на втората част и не можа да го върне.

И в този двубой начело на Шефилд Уензди беше временният мениджър Стив Агню, но на "Стамфорд Бридж" на 27-и този месец начело на тима вече ще е Стив Брус. Лутън се бори за завръщане в Чемпиъншип, а през миналата седмица остана без мениджъра си Нейтън Джоунс, който отиде в Стоук Сити. И за двата отбора турнирът за ФА Къп не е приоритет, но "кукумявките" създадоха повече положения и заслужено спечелиха.

В 46-ата минута удар на Стивън Флетчър беше блокиран, но топката попадна в Нухиу, който отблизо я прати във вратата. Това беше трети гол през сезона за косовския национал и въпреки натиска на Лутън до края, той се оказа достатчен за победата на гостите.