Малшанс за Валядолид, Хетафе е на 1/4-финал (видео)

Хетафе се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на краля, след като елиминира Валядолид. Реваншът на "Хосе Сорийя" завърши 1:1, а победата с 1:0 у дома се оказа достатъчна на Хетафе да продължи напред.

След като в първия мач преди седмица тимът от мадридското предградие стигна до успеха в последната минута, нес късметът отново беше на страната на хората на Пепе Бордалас. В дълги периоди от двубоя Валядолид доминираше, но домакините направиха много пропуски. В 85-ата минута Рубен Алкарас не можа да реализира и дузпа, която щеше да направи края на двубоя драматичен.

Хетафе поведе в 29-ата минута, когато Антонио фаулира в наказателното поле Уго Дуро, а Анхел Родригес не сбърка от бялата точка. Надеждите на Валядолид върна Даниеле Верде малко след почивката, когато с хубаво изпълнение от воле се разписа за 1:1.

Последва мощен натиск на домакините, но след пропуска на Алкарас в 85-ата минута всичко беше ясно.