Ювентус научи противника си на 1/4-финалите за Купата на Италия

Отборът на Аталанта намери мястото си на 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия, след като се наложи с 2:0 като гост на Каляри. Бергамаските достигнаха до головете в самия край на редовното време.
Дуван Сапата бе точен в 88-ата минута, а Марио Пашалич оформи крайния резултат в третата минута на добавеното време. В 1/4-финалната фаза Аталанта ще се изправи срещу Ювентус, а двубоят ще се играе в края на януари. Това е второ предно класиране на бергамаските в тази фаза на турнира. Първите 45 минути на двубоя бяха равностойни, а атаките към двете врати на липсваха. Тимът от Сардиния бе близо до това да поведе в резултата, но удари на Симоне Падоин и Леонардо Паволети бяха блокирани на самата голлиния от бившия защитник на Лудогорец Хосе Паломино.
Втората част бе далеч по-добра за отбора на Аталанта, който притисна домакините в тяхната половина. Въпреки много положения за отбора от Бергамо, голът дойде в 88-ата минута, а негов реализатор бе Дуван Сапата.
Нападателят бе точен с глава от няколко метра. Влезлият от резервната скамейка Марио Пашалич оформи крайното 2:0 в третата минута на добавеното време, възползвайки се от добро подаване на голмайстора Сапата.