Реал Мадрид върна усмивките на "Бернабеу", Рамос вкара за стотен път (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид възвърна част от настроението си след домакинска победа с 3:0 над Леганес в първа 1/8-финална среща за Купата на краля. Серхио Рамос откри резултата със спорна дузпа в 44-ата минута. Това беше гол номер 100 за капитана на професионално ниво. Лукас Васкес (69) и Винисиус Жуниор (77) се присъединиха с голове към успеха. През миналия сезон именно Лега отстрани Реал в турнира. Реваншът е след седмица на “Бутарке”.
Карим Бензема поведе нападението, подкрепян от Лукас Васкес и Винисиус Жуниор. Начо Фернандес замени Рафаел Варан в центъра на защитата.
Домакините започнаха по-агресивно и по-често атакуваха вратата на своя съперник. В 15-ата минута Лукас Васкес центрира отдясно, Бензема стреля с глава, а Иван Куеяр плонжира и улови. Минута по-късно френският стрелец получи подаване на крак в наказателното поле, като този път шутира над гредата. В 18-ата Жерард Гумбау центрира отляво ниско в наказателното поле, където Мартин Брайтвайт се размина с топката. При последвалия корнер Брайтвайт беше изпуснат и стреля в обсега на вратаря.
В 25-ата Алваро Одриосола поиска дузпа след схватка с бранител, но съдията подмина положението. Минута по-късно Брайтвайт се измъкна от “бялата” отбраната, напредна и стреля към десния ъгъл на Кейлор Навас, като топката премина на сантиметри от гредата и излезе в аут. В 36-ата защитата на "лос бланкос" отново се пропука. След корнер Брайтвайт изпревари Бензема на първа греда и насочи коварно в близкия ъгъл. Реакцията на Кейлор Навас беше майсторско спасяване.
В 42-ата Одриосола беше изведен на отлична позиция в наказателното поле, но не погледна към вратата, а реши да подава встрани и подаването беше пресечено. При следващата "бяла" атака Одриосола успя да си изработи дузпа. Десният защитник усети ръката на Гумбау върху гърба си и се хвърли на тревата.
Съдията Хил Мансано посочи бялата точка, може би и заради колебанията си при първото падане на Одриосола. Серхио Рамос реализира безапелационно с насочване точно до гредата - 1:0. Това беше попадение номер 100 за Рамос в професионалата му кариера (80 за Реал, 3 за Севиля и 17 за Испания).
След почивката действията се развиваха предимно в половината на "краставичарите".
В 48-ата Бензема впечатли със страхотен рейд, а атаката завърши с удар на Серхио Регилон - париран от Куеяр. В 54-ата Федерико Валверде реши да шутира от дистанция и го направи прекалено високо. В 69-ата “лос меренгес” получиха подарък от Унай Бустинса. Той се опита да върне към вратаря, но Бензема притича, прекъсна подаването, намери Винисиус, който асистира на Лукас Васкес за 2:0. В 77-ата Винисиус направи 3:0 след включване отдясно на Одриосола. Бразилският бързак рализира страхотен гол с крак от въздуха от около 14 метра.
Веднага след попадението Винисус беше заменен и на терена се появи новото попълнение Браим Диас, който направи официален дебют за Реал. В 82-ата Иско отправи много добър фалцов удар, но "Пичу" Куеяр реагира добре и изби, макар и със затруднения. До края остана време и за влизането на още един дебютант в състава на мадридчани - Кристо.
Мачът на "Бутарке" е следващата седмица. Следващият мач на мадридчани е тежко гостуване на Бетис в Ла Лига.