Нант започна годината с победа (видео)

Нант победи с 2:0 гостуващия Монпелие и започна по най-добрия начин новата година. "Канарчетата" стигнаха до успеха с попадения на Маджид Уорис и Никола Палоа след почивката. По този начин тимът се изкачи с четири места в класирането и вече заема 11-а позиция. Монпелие пък остава в топ 4, но взе само точка от последните си три мача.

За крайния резултат много повлия ранният червен картон на Гаетан Лаборд. Нападателят на Монпелие беше изгонен още в 19-ата минута и направи задачата на съотборниците си твърде сложна.

Домакините поведоха в 62-ата минута след дълъг диагонален пас към Уорис, който технично овладя топката и преодоля Бенжамен Лекомт. В 81-ата минута именно стражът на Монпелие излезе неразчетено и се сблъска с един от бранителите, а Палоа отблизо вкара с глава за крайното 2:0.