Силен мач на Везенков при победа на Олимпиакос

Олимпиакос разгроми гостуващия АЕК със 101:75 (25:21, 27:18, 22:17, 27:19) в среща от 12-ия кръг на гръцкото първенство по баскетбол за мъже. Българският национал Александър Везенков започна като титуляр и се представи отлично за домакините. Той се отличи с 11 точки, 4 борби, 2 отнети топки и 1 чадър за 20:55 минути.
Играчите на Олимпиакос изиграха силна втора част и на почивката водеха с 52:39, а през второто полувреме нямаха никакви проблеми и спокойно доиграха мача. Най-резултатен за победителите беше Янис Тима със 17 точки, Василис Спанулис добави 14, а Йоргос Принтезис вкара 13. След 11-ия си успех за сезона Олимпиакос води в класирането с 23 точки актив. Тимът има и едно поражение от началото на сезона. На второ място е Панатинайкос с 22 точки и мач по-малко.