Атлетико спаси точка на "Санчес Писхуан" (видео+галерия)

Отборите на Севиля и Атлетико Мадрид завършиха 1:1 в напечен сблъсък от 18-ия кръг на Ла Лига, игран на "Рамон Санчес Писхуан". Висам Бен Йедер (37) даде аванс на южняците, а Антоан Гризман изравни в 45-ата минута. Севиля изиграха много силен мач и определено трябва да съжаляват повече за изпуснатите точки. Възпитаниците на Диего Симеоне имаха по-малко шансове, но в края на двубоя можеха да се поздравят и с победата. Ремито позволява на лидера Барселона да увеличи преднината си при успех тази вечер като гост на Хетафе.
Саул получи функции на ляв защитник. Анхел Корея застана до Антоан Гризман в атаката на “дюшекчиите”. Пабло Мачин подреди 3-5-2, поставяйки Висам Бен Йедер и Андре Силва в центъра на нападението.
Срещата започна в спокойно темпо. Постепенно андалуският тим взе инициативата и постави под напрежение своя съперник. В 12-ата минута Хесус Навас намери Андре Силва, който протестира за дузпа без основание. В 15-ата Роке Меса опита труден удар от въздуха, заложи на силата и топката профуча покрай далечния горен ъгъл.
В 27-ата Антоан Гризман отправи първия опасен удар към вратата на южняците. Френският нападател шутира без подготовка от 21 метра - Томаш Вацлик се разтегна и улови без колебание. В 31-ата Хесус Навас надбяга Саул и центрира към далечната греда, където Серхио Ескудеро не игра добре с глава. В 35-ата Анхел Корея отне топката, но опитът за контра се провали след добра намеса на Даниел Карисо.
Минута по-късно Андре Силва отправи великолепен удар от 21 метра. Португалецът шутира мощно с прав удар, Ян Облак беше преодолян, кълбото срещна горната част на лявата греда, след което топката не пожела да влезе и отиде встрани. При следващата атака момчетата на Пабло Мачин материализираха превъзходството си. Навас направи пореден силен рейд отдясно, центрира ниско, Карисо отклони, Стефан Савич покри засадата и Бен Йедер вкара отблизо - 1:0.
В 39-ата домакините бяха много близо до второ попадение. Бен Йедер беше изведен сам срещу вратаря, но загуби директната битка със словенския страж. В 44-ата Томас спечели нарушение на дъгата на наказателното поле. Почти целият отбор на Севиля се нареди на стената и до голяма степен Вацлик не знаеше къде да застане. Гризман прехвърли стената и порази мрежата, като определено вратарят нямаше необходимата видимост - 1:1. Така игровото предимство на нервионци беше неутрализирано след статично положение секунди преди финала на полувремето.
Домакините започнаха силно и втората част. В първите минути след почивката топката се движеше в близост до наказателното поле на “лос колчонерос”. В 53-ата Пабло Сарабия шутира от дъгата, но Облак следеше траекторията на топката и улови. В 59-ата Анхел Корея реши да стреля от 25 метра, пращайки кълбото встрани. В 65-ата гостите от Wanda Metropolitano създадоха ситуация след корнер. Саул стреля с глава - Вацлик успя да улови.
В 69-ата Навас центрира отдясно към далечната греда, там Хуанфран увисна и позволи подаване към Бен Йедер. Голаджията не се поколеба и стреля от десет метра, но прецизността му изневери и топката премина много близо до гредата. В 75-ата Облак неочаквано показа колебание и реагира в последния момент при центриране на Навас, като не успя да избие добре топката, но имаше късмет, че Хуанфран беше най-близо.
В 82-ата Атлети изпусна превъзходен шанс сам срещу вратаря. Гризман беше изведен в наказателното поле, но стреля в тялото на вратаря. Две минути по-късно Няньон отне топката пред наказателното поле и отправи страховит шут от дъгата, при който Облак показа блестяща реакция. При последвалия корнер се създаде шумна суматоха пред вратата на гостите. Бен Йедер на няколко пъти не успя да промуши топката от непосредствена близост, а след това стената от тела на Атлетико някак не позволиха топката да преминава голлинията.
В 89-ата Томас изпрати "бомбастична" топка от 28 метра - Вацлик не рискува и изби над гредата. В 90-ата номер 5 на Атлетико извърши грубо нарушение, за да спре опасна контра, и това предизвика недоволството на домакините.
В крайна сметка мачът завърши без победител, но по-голяма горчивина остава у домакините.