Цял мач с човек повече и след 31 шута Кристъл Палас проби гарда на Гримзби

Заемащият 14-о място в Премиър лийг Кристъл Палас срещна много трудности, докато пречупи 14-ия във Втора лига Гримзби Таун в мач от третия кръг на ФА Къп. В крайна сметка домакините все пак стигнаха до успех с 1:0 след гол на резервата Джордан Аю в 86-ата минута. Още от втората минута елитният тим имаше предимството да играе с човек повече заради изгонването на Андрю Фокс. Футболистът на Гримзби влезе много остро в краката на Андрос Таунзенд, но реферът Мартин Аткинсън не видя добре ситуацията и се наложи употребата на ВАР, след което съдията прецени, че фаулът е бил за директен червен картон.

Последва тотален натиск на възпитаниците на Рой Ходжсън, но голът така и не падаше. Само през първото полувреме Палас удари две греди и на два пъти топката беше изчиствана от голлинията.

Ситуацията не се промени и след почивката, но попадението дойде чак при 31-вия изстрел към вратата на Гримзби, когато Аю беше точен с глава.