Славия не остави шанс на Арда (видео+галерия)

Отборът на Славия записа успех с 2:0 над Арда в контролна среща, която се проведе на стадион "Септември" в Разлог. Попаденията за "белите" реализираха Радослав Кирилов (17) и Цветелин Чунчуков (64). Това бе трета победа от четири проверки за състава на Златомир Загорчич. "Сините" от Кърджали пък още нямат успех от началото на лятната подготовка.
56 Славия - Арда

Първи точен удар в проверката отправи Цветелин Чунчуков в 3-ата минута. Нападателят на "белите" получи възможност да стреля силно, но стражът на тима от Кърджали се справи със ситуацията.

Първото попадение падна в 17-ата минута, когато Радослав Кирилов се възползва от грешка в изнасянето на топката на Арда. Атакуващият футболист заби първия си гол от началото на лятната подготовка.

Малко по-късно Иван Коконов опита да прехвърли Стергиакис, но опитът му не намери очертанията на вратата.

В края на първата част Коконов и Георгиев направиха хубава комбинация, която обаче не завърши с гол.

В 64-ата минута футболистите на Златомир Загорчич стигнаха до второ попадение. В негов автор се превърна Цветелин Чунчуков. Голът стана, след като Славчо Шоколаров даде отличен пас към Янис Карабельов, който майсторски пусна коженото кълбо към нападателя. За него остана най-лесното, а именно да запише името си сред голмайсторите в днешната среща.

Две минути по-късно резервата Ерай Карадайъ получи перфектна възможност да отбележи, но младият нападател не успя да върне "сините" в мача.

В 86-ата минута "белите" направиха изключителна атака. Христо Иванов и Чунчуков разиграха технично топката, след което Иванов шутира, но стражът на Арда се намеси на ниво. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка между двата тима.

СЛАВИЯ - АРДА 2:0