Ботев изнесе лекция на Витоша (Бистрица), врачани вече мислят за Европа (видео)

Отборът на Ботев (Враца) постигна изключително лесен успех с 3:0 над Витоша (Бистрица) в сблъсък от 27-ия кръг на Първа професионална лига. Първото попадение за домакините реализира Валери Домовчийски. В началото на втората част Румен Гьонов си отбеляза автогол. Петър Атанасов оформи крайния резултат на стадион "Христо Ботев". Крилото на домакините вкара и най-красивото попадение в мрежата на Християн Василев.

Разликата между двата тима вече е девет точки, а те много трудно могат да бъдат наваксани в оставащите пет кръга от група “А” на втората осмица. Съставът на Сашо Ангелов е на крачка от спечелването на едно от първите две места, даващи право на участие в баражите за Лига Европа.

Първата интересна ситуация бе пред вратата на домакините. Четин Садула получи пас на фланга, след което капитанът на “тигрите” проби и центрира, но Красимир Костов улови топката.

Малко по-късно Георги Вълчев опита шут от над 25 метра, но кълбото отлетя високо над вратата. В 11-ата минута Валери Домовчийски намери перфектно в наказателното поле Петър Атанасов, който стреля, но стражът на гостите успя да избие.

Две минути по-късно Симеон Мечев центрира към Даниел Генов, крилото на врачани удари топката с глава, но не намери целта.

В 16-ата минута Тодор Гочев може би трябваше да бъде изгонен. Крайният бранител използва двете си ръце, за да попречи на Даниел Генов да поеме извеждащо подаване и да излезе на добра позиция. Главния съдия Петър Костадинов отсъди фаул, но не и втори жълт картон за защитника.

Валери Домовчийски изпълни фаула, който беше на малко над 20 метра от целта. Таранът шутира технично, но коженото кълбо кацна върху напречната греда.

В 42-ата минута Християн Василев се отличи с невероятна намеса. Домовчийски се справи с няколко бранители, след което капитанът на домакините изскочи фронтално срещу вратата и стреля към левия ъгъл, но Василев с една ръка спаси. Секунди по-късно обаче Валери Домовчийски се разписа в мрежата на Витоша.

Попадението стана, след като Румен Гьонов не пресече центриране и Петър Атанасов стигна до топката в наказателното поле. Крилото върна кълбото към Домовчийски, който с едно докосване се разписа за 1:0.

Нападателят в състава на Сашо Ангелов заби своя пети гол от началото на сезона в Първа професионална лига.

Втората част започна мечтано за Ботев. В 50-ата минута Симеон Мечев центрира от фаул на първа греда, където Румен Гьонов опита да изчисти с шпагат, но вместо това прати топката в мрежата на Християн Василев.

В 62-ата минута Петър Атанасов нанесе шут с десния крак, който обаче премина встрани от целта. Пет минути по-късно Атанасов записа името си сред голмайсторите. Атакуващият футболист на врачани се разписа с удар от пряк свободен удар.

В 72-ата минута главният съдия показа втори жълт картон на Тодор Гочев. Десет минути преди края на сблъсъка Вълчев опита да се разпише, но опитът му бе твърде неточен. Това бе и последната любопитна ситуация в битката на стадион "Христо Ботев".

В следващия кръг Ботев (Враца) гостува на Етър, а “тигрите” ще пътуват до Стара Загора, за да премерят сили с Верея.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ВИТОША 3:0