Алекс Майер се завърна с гръм и трясък

Легендата на Айнтрахт (Франкфурт) Александер Майер се завърна с гръм и трясък в първия си отбор - Санкт Паули. 36-годишният голмайстор подписа с хамбургския тим преди няколко седмици, а сега донесе победата с 3:2 и трите точки срещу Унион (Берлин) в първата си среща като титуляр за отбора след прекъсване от над 15 години.

Майер, който е голмайстор №3 в историята на Айнтрахт, вкара два гола за единадесета победа на Санкт Паули във Втора Бундеслига, включително победна дузпа в последната минута. Сами Алагуи откри резултата за домакините в 23-ата минута, а Алекс Майер удвои в 62-ата. Гостите от “Старото лесничейство” се върнаха в мача с голове на Гриша Промел (84’) и Сулейман Абдулахи (86’), а Майер се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар в последните секунди и не разочарова хилядите по трибуните на “Милернтор Щадион”, осигурявайки победата на Санкт Паули.

Клубът от Хамбург е втори във временното класиране на втора германска дивизия с 37 точки след 20 мача - три по-малко от градския съперник Хамбургер ШФ и точка повече от третия Кьолн, който има мач по-малко. В следващия кръг Санкт Паули гостува именно на “козлите”, които са амбицирани да се върнат в елита моментално след изпадането си миналия сезон.