Дербито между Ман Юнайтед и Арсенал остана без победител, ВАР възстанови справедливостта (видео)

Дербито между Манчестър Юнайтед и Арсенал от 7-ия кръг на Премиър лийг остана без победител. Сблъсъкът на “Олд Трафорд” завърши при резултат 1:1. Домакините поведоха с гол на Скот Мактомини в 45-ата минута, но Пиер-Емерик Обамеянг изравни в 58-ата минута. Ключова роля в мача изигра системата ВАР, тъй като голът на лондончани първоначално не бе зачетен заради засада, но положението бе разгледано допълнително и се видя, че такава няма. Така справедливостта възтържествува. Иначе и двата тима имаха още по няколко добри положения, но повече попадения не паднаха и равенството като че ли бе най-логичният резултат.

Домакините имаха някои кадрови проблеми и поради тази причина Оле Гунар Солскяер бе избрал Маркъс Рашфорд да води атаката, а зад гърба му действаха Андреас Перейра, Джеси Лингард и Даниел Джеймс. Пол Погба и Скот Мактомини бяха двойката в средата на терена.

В същото време Унай Емери бе определил триото Пиер-Емерик Обамеянг, Никола Пепе и Букайо Сака в предни позиции, а в центъра започнаха Гранит Джака, Матео Гендузи и Лукас Торейра.

В началните минути двата тима започнаха по-предпазливо под проливния дъжд на "Олд Трафорд". Домакините малко повече задържаха топката, но без да застрашат вратата на Бернд Лено.

Първият точен удар в срещата дойде едва в 29-ата минута. Тогава Андреас Перейра направи пробив на скорост, финтира защитник и стреля по земя, но Лено бе на мястото си и успя да отрази удара му.

В ответната атака Арсенал отговори с шут на Пепе, но той бе изключително неточен над вратата. В 31-ата минута гостите претендираха за дузпа за игра с ръка на футболист на Юнайтед в наказателното поле, но такава не бе отсъдена.

В 36-ата минута отново Пепе отправи изстрел по земя, но Давид Де Хеа не бе затруднен и улови без проблем.

Най-интересното положение до момента дойде в 44-ата минута. Виктор Линдельоф се подхлъзна и позволи на Сака да излезе на стрелкова позиция, но Де Хеа опази вратата си с блестяща намеса, а след това не позволи и на Гендузи да вкара при опита за добавка отблизо.

В ответната атата обаче Юнайтед откри резултата. Домакините организираха контра, пасът на Джеймс за Рашфорд не се получи, но нападателят успя да стигне до топката и да я върне към границата на наказателното поле, където Мактомини овладя и с мощен удар под гредата отбеляза за 1:0.

В 56-ата минута и домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Сеад Колашинац, но и този път съдията подмина ситуацията.

В 58-ата минута Арсенал изравни. Туанзебе сбърка подаване и подари топката на Сака, който веднага изведе Обамеянг на стрелкова позиция и нападателят не сгреши за 1:1. В първия момент бе вдигната засада и голът не бе зачетен, но след намесата на ВАР се видя ясно, че Обамеянг е в редовна позиция и съдията посочи центъра.

Само две минути след това Сака можеше да изведе гостите напред, но от точката на дузпата не успя да се разпише и стреля над вратата.

В 64-ата минута Пол Погба бе близо да върне преднината на "Червените дяволи". Той стреля извън наказателното поле и ударът му облиза гредата.

Домакините имаха нов страхотен шанс в 70-ата минута, когато след центриране от корнер Мактомини се извиси и стреля с глава, но над вратата.

В 73-ата минута Хари Магуайър изстреля истинска бомба към вратата на Бернд Лено, но германецът направи страхотно спасяване и опази вратата си.

В 88-ата минута резервата Дани Себайос проби и стреля от дистанция, но не намери очертанията на вратата.

В добавеното време домакините спечелиха фаул пред наказателното поле. Рашфорд отправи доста добър удар, но Лено с още по-добра намеса спаси. Веднага след това събитията се пренесоха пред другата врата, но изстрелът на Рейс Нелсон попадна в обятията на Де Хеа.

Все пак мачът завърши при равен резултат, който не бе най-желан и от двата тима. След него Манчестър Юнайтед е на 10-ото място в класирането с 9 спечелени точки. Арсенал пък се намира на 4-ата позиция с 12 точки в актива си.