Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Леванте и Осасуна се постараха и запазиха интригата до самия край (видео)

Леванте и Осасуна изиграха атрактивен двубой в Ла Лига, в който си размениха по един гол за крайното 1:1. Така след седем изиграни срещи те имат по 8 точки.

Домакините излязоха напред още в 5-ата минута, когато Ернани вкара за 1:0. По-късно в мача обаче дошлият от Порто футболист беше изгонен за два жълти картона.

Тимът от Памплона беше на сантиметри от изравняването в 19-ата минута, но ударът на Рубен Гарсия се отби в гредата. Бившият играч на Леванте все пак реализира - в 57-ата минута.

В 65-ата вратарят на Осасуна Рубен Мартинес спаси мрежата си при два удара от близко разстояние.

Ернани беше отстранен в 72-ата минута, но в оставащото време домакините изобщо не се затвориха, а търсеха победата. Това правеха и гостите, заради което двубоят беше напрегнат до последната му секунда.