Пореден провал за Еспаньол у дома (видео)

Противникът на Лудогорец в Лига Европа Еспаньол продължава със слабите си резултати в Ла Лига, като днес записа четвърта поредна загуба у дома. Този път тимът от Барселона отстъпи на Валядолид с 0:2 в среща от седмия кръг. “Папагалчетата” имат само 5 точки от гостувания и се намират в зоната на изпадащите. За тима на Роналдо пък това е първи успех от пет кръга насам.

И късметът обаче не беше с Еспаньол днес, защото централният защитник Фернандо Калеро удари греда още при 0:0, а по-късно беше изгонен. Освен това в 25-ата минута реферът Гийермо Куадра даде спорна дузпа за съперника, след като прецени, че Виктор Санчес е извършил нарушение срещу Оскар Плано при борба за висока топка. Мичел Ереро беше точен от 11-ия метър.

През второто полувреме Калеро се остави с лекота да бъде преодолян от Сержи Гуардиола и се принуди да го фаулира. За това той получи директен червен картон, защото нападателят на гостите беше излязал сам срещу вратаря.

И с 10 човека Еспаньол продължи да търси изравняването, но в добавеното време Оскар Плано вкара втори гол за Валядолид при една от поредните контраатаки.

В четвъртък Еспаньол гостува на ЦСКА (Москва) в Лига Европа. Каталунците ще посрещнат Лудогорец на 7 ноември.