Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Попето наказа Динамо (Москва) и залепи Ростов до Зенит

Капитанът на националния отбор на България Ивелин Попов отбеляза своя първи гол за сезона в Премиер лига. Попето, който изигра пълни 90 минути и получи жълт картон за тима си Ростов, беше в основната на успеха с 3:0 над Динамо (Москва) от 11-ия кръг на първенството. 31-годишният българин беше точен със силен шут в 25-ата минута, отбелязвайки красиво попадение. Столичанинът засече хубаво центриране отляво и не остави шансове на вратаря Игор Лешчук.

Второто попадение за "жълтите" пък вкара голмайсторът на тима Елдор Шомуродов, който пое топката с глава и от малък ъгъл се разписа за девети път през сезона от 11 срещи. Третият гол на "Ростов Арена" падна в 83-ата минута след удар с глава на Бактийор Зайнутдинов, който влезе няколко секунди по-рано и отбеляза дебютното си попадение за клуба.

Преди това в 66-ата минута Заурбек Плиев от Динамо беше изгонен, а Попов можеше да се разпише за втори път, но нямаше късмет, тъй като стражът на гостите изби топката в краката му. Родният футболист за пореден път беше част от халфовата линия на Ростов, като игра предимно отдясно на полузащитата в схемата 4-3-3, но след почивката често действаше отляво и в центъра.

Попов,

който започна седмицата без гол през сезона, отбеляза две попадения

.

Първо се разписа за Купата на Русия в 1/16-финала

срещу Мордавия (Саранск) -

2:0

, а след това се отпуши и в първеството срещу Динамо. Интересното е, че именно московският Динамо направи всичко възможно, за да привлече Ивелин Попов през зимата, когато се раздели със Спартак (Москва). Попадението е

второ за трикратния носител на наградата "Футболист на годината" в България

с екипа на Ростов за първенство.

Предното му попадение донесе успеха на Ростов

над шампиона Зенит (

1:0

) в края на миналия сезон.

Седмият успех за играчите на Ростов изкачи тича на върха в класирането с шампионата Зенит, като и двата тима имат по 23 точки, но играчите от Санкт Петербург по-късно имат гостуване на Локомотив (Москва).

След срещата треньорът на Ростов Валерий Карпин представи на публиката новото попълнение Павел Мамаев, който ще играе с №10 в отбора на Попов. Бившият национал на Русия напусна Краснодар и подписа с "жълтите".

Динамо (Москва) пък продължи негативната си серия през този сезон. Това бе пета загуба за столичани и четвърти пореден мач без успех за Жоазиньо и компания. Именно бразилецът пък пропусна най-чистото положение за гостите.