Байерн се изстреля на първо място след неочаквана драма срещу последния (видео)

Байерн (Мюнхен) излезе начело в Бундеслигата, след като надви последния Падерборн 07 с 3:2 като гост, а по същото време досегашният лидер РБ (Лайпциг) загуби своя мач срещу Шалке 04. Това означава, че баварците ще останат на върха поне до следващия седми кръг.

Победата на шампионите обаче не дойде никак лесно. Играчите на Нико Ковач се надпреварваха да пропускат, но все пак поведоха с 2:0 след голове на Серж Гнабри (15’) и Филипе Коутиньо (55’). После обаче домакините намалиха чрез Кай Прьогер (68’). Роберт Левандовски (79’) възстанови добрия аванс на гостите, но неубедителна изява на Мануел Нойер позволи на домакините пак да вкарат - чрез Джамилу Колинс (84’). Все пак до изненада не се стигна и двубоят завърши при този резултат.
Лева вече има 10 гола след първите шест кръга, като това се случва за първи път в историята на германския елит.
Филипе Коутиньо отново беше титуляр за шампионите, като този път компания на линията зад гърба на Роберт Левандовски му правеха Серж Гнабри и Кингсли Коман. Томас Мюлер беше оставен на пейката. Там беше и възстановеният от контузия Дейвид Алаба.

Преди днешния мач баварците бяха изиграли само четири двубоя срещу Падерборн, като бяха спечелили всичките при голова разлика 21:1. Този сезон засега “07” са единственият тим без победа и са на последна позиция. Кристофър Антуи-Аджей и Свен Мичел действаха в най-предни позиции за домакините.

Гостите можеха да поведат още в 7-ата минута, когато Гнабри подаде на Левандовски на празна врата, но той не успя да реализира.
След още шест минути и Коман се провали, след като беше изведен сам срещу вратаря Яник Хут, но стреля над гредата.
В 15-ата минута Байерн заслужено поведе. Коутиньо изведе Гнабри вдясно, като германският национал се възползва от грешка при излизането на Хут и насочи кълбото в мрежата му.
За мюнхенци беше лесно да контролират играта, но в 24-ата минута Тиаго Алкантара за малко да си вкара автогол.
В 40-ата Левандовски получи шанс да се реваншира за пропуска си в началото, но Хут отрази, а след това Коутиньо не успя да завърши точно при добавката. До почивката още една чиста възможност пропиля и Гнабри.
На полувремето Нико Ковач направи двойна смяна, вадейки Тиаго и Люка Ернандес за сметка на Хавиер Мартинес и Алфонсо Дейвис.
Нищо не се промени в играта на два тима и в 55-ата Байерн удвои аванса си. Йошуа Кимих намери Гнабри зад защитата, който пък асистира на Коутиньо на празна врата за 2:0.
В 62-ата минута в игра за Падерборн се появи Кай Прьогер. Само шест по-късно той порази целта с удар по диагонала и изведнъж интригата се завърна.
Секунди по-късно в следващата атака същият този Прьогер - от почти същата ситуация - за малко да изравни, но този път ударът му излезе в аут.
Домакините обаче нямаха сили за натиск. В 80-ата минута Зюле пусна пас по земя, който мина през центъра на терена и изведе Лева сам срещу вратаря. Този път нападателят не допусна грешка и копна кълбото над стража за 3:1.Веднага след това голаджията на Бундеслигата беше заменен.
И все пак това не беше всичко, защото в 83-ата Мануел Нойер не реагира на далечен удар на нигерийския национал Джамилу Колинс и преднината на Байерн пак беше намалена.
До края обаче Байерн не се пропука и си тръгна с трите точки. Във вторник мюнхенци гостуват на Тотнъм в Шампионската лига.