Реймс изненада неприятно ПСЖ на "Парк де Пренс" (видео)

Отборът на Реймс постигна изненадваща победа с 2:0 като гост на френския шампион Пари Сен Жермен в двубой от междинния седми кръг на Лига 1. В 29-ата минута Хасан Камара прати топката в мрежата, пазена от Кейлор Навас, след като с глава засече центриране на Маршъл Мунетци. В добавеното време Булае Диа със задна ножица оформи крайното 2:0 в полза на Реймс.

Това е първа шампионатна загуба за ПСЖ на "Парк де Пренс" от май 2018 година, когато поражението им нанесе Рен с 2:0. Оттогава до тази вечер парижани имаха 20 победи и две равенства на своя стадион, що се отнася до мачовете от френския елит. Също така, за първи път от 44 мача в първенството отборът не успя да отбележи попадение, което спря рекордната му серия в Лига 1 от срещи с поне един гол.
Суперзвездата на отбора Неймар, който донесе победи за тима с попаденията си в предишните два кръга, този път изигра посредствен мач със само два удара по посока на противниковата врата - единият беше блокиран, а другият - извън нейните рамки. Лоша новина за наставника Томас Тухел е и контузията на Ерик Максим Чупо-Мотинг, който напусна принудително терена в 42-ата минута.

ПСЖ продължава да е лидер в класирането с 15 точки, колкото има и вторият Анже, но с по-лоша голова разлика. Реймс пък се изкачи на 8-ата позиция, събирайки актив от 11 пункта.