Лион продължи пропадането с равенство срещу Брест

Отборът на Лион продължи свободното си падане в Лига 1, след като завърши 2:2 като гост на Брест в двубой от междинния седми кръг. Така "хлапетата" записаха пети пореден мач без победа, като вече са 11-и в класирането с актив от 9 точки.
Брест е 13-и с 1 по-малко. Гостите на два пъти водеха в резултата, но в крайна сметка не успяваха да задържат преднината си. Муса Дембеле откри за Лион при първата по-интересна ситуация в мача в 28-ата минута. Само минута по-късно Брест изравни чрез Йоан Курт.
В 35-ата минута Лион беше близо до втори гол, но удар на Траоре срещна гредата. След почивката все пак гостите отново поведоха, като автор на попадението в 69-ата минута стана Максуел Корне. След самостоятелен пробив той стигна до наказателното поле и с премерен удар нацели долния ляв ъгъл на вратата. В 77-ата минута Мемфис Депай можеше да сложи точка на спора в полза на Лион, но сантиметри го разделиха от попадение.
Пет минути преди края футболистите на  Брест успяха да изравнят за втори път. Жулиен Фосюрие намери Йоан Курт, който стреля точно в  долния десен ъгъл и записа втория си гол в срещата. В следващия кръг Брест гостува на Монако, а Лион приема Нант.