Зенит и ЦСКА (Москва) прескочиха втория кръг на Купата на Русия

Два от големите фаворити за трофея от Купата на Русия - Зенит и ЦСКА (Москва) продължават напред в турнира, след като днес отстраниха съперниците си от втория кръг.

Питерци се затрудниха при гостуването си на втородивизионния Енисей, но в крайна сметка измъкнаха победата с 2:1 след обрат през втората част. Константин Савичев откри за домакините в 14-ата минута, но с голове на Алексей Сутормин (58’) и Роберт Мак (63’) руският първенец се класира за третия кръг.

Там ще играе и ЦСКА (Москва), който нямаше толкова проблеми при гостуването на Алания, който е представител на третото ниво на местния футбол. “Армейците” спечелиха гостуването си във Владикавказ с 3:1. Те поведоха още във 2-ата минута, когато Илзат Ахметов се разписа от дузпа. В 20-ата домакините изравниха чрез гол също от дузпа на Батраз Кадарцев. Московчани обаче бързо си върнаха преднината чрез Такума Нишимура в 34-ата минута, а в 70-ата отново той оформи крайното 3:1 за своя тим.

Напред продължава и друг столичен гранд - Спартак (Москва), надвил като гост третодивизионния КАМАЗ с 2:1. Есекиел Понсе се разписа на два пъти за победителите в 21-ата и 76-ата минути, а между попаденията му Давид Караев беше точен за домакините от дузпа в 24-ата минута.

Не липсваха обаче и изненади - втородивизионният Луч победи гостуващия елитен Динамо (Москва) с 1:0, докато четвъртият в Премиер лига Краснодар отстъпи със същия резултат при визитата си на друг тим от второто ниво на руския футбол - Нижни Новгород. Тамбов и Рубин също напуснаха състезанието след разгромни загуби от домакините Том (Томск) и Химки, съответно 4:0 и 3:0. Шинник и Балтика пък отстраниха съответно Сочи и Локомотив (Москва) след дузпи.

Радост обаче имаше за отборите на българските футболисти. Ивелин Попов вкара гол от дузпа при победата на неговия Ростов с 2:0 като гост на Мордовия (Саранск). С гол в добавеното време Арсенал (Тула) надделя с 2:1 при визитата си на Факел, а Георги Костадинов остана резерва. Николай Димитров не попадна в групата на Урал, но неговият тим победи с 2:0 своя домакин Черноморец (Новоросийск).

Резултати от днешните мачове от Купата на Русия:

Луч - Динамо (Москва) 1:0

СКА-Хабаровск - Ахмат (Грозни) 4:6 след дузпи (2:2 в редовното време и продълженията)

Том (Томск) - Тамбов 4:0

Енисей - Зенит 1:2

Алания - ЦСКА (Москва) 1:3

Чайка - Уфа - 0:1

Шинник - Сочи 5:4 (0:0 в редовното време и продълженията)

Мордовия (Саранск) - Ростов 0:2

КАМАЗ - Спартак (Москва) - 1:2

Нижни Новгород - Краснодар 1:2