Най-опитният и един от най-младите пратиха Ливърпул в следващия кръг на "Карабао Къп" (видео)

Европейският шампион и лидер във временното класиране на Премиър лийг Ливърпул започна успешно участието си в турнира за Купата на лигата въпреки прогнозите, че може рано-рано да пренебрегне ангажиментите си в този турнир. Мърсисайдци победиха с 2:0 като гост МК Донс и се класираха за четвъртия кръг на надпреварата. Джеймс Милнър откри резултата в 41-вата минута, а Ки-Яна Хувер удвои в 69-ата. На три пъти гредите попречиха на "червените" да запишат по-изразителна победа.

Келъхър започна на вратата на Ливърпул за първи път. Харви Елиът и Райън Брюстър също направиха своите официални дебюти за първия отбор. Общо Юрген Клоп бе предприел 11 промени в сравнение с дербито с Челси. Наби Кейта се завърнасред титулярите, след като се възстанови от контузия.

Най-големият успех в кратката история на МК Донс бе победата с 4:0 над Манчестър Юнайтед преди пет години. Този двубой бе именно в турнира за Купата на лигата. В състава на домакините имаше пет корекции в сравнение с последния мач на отбора - загубата от Саутенд. Стюарт Муур бе на вратата, Джордан Бауъри, Джордж Уилямс, Алекс Гилби и Брендън Дикенсън също стартираха.
58 места разделят двата отбора в пирамидата на английския футбол.

До 30-ата минута гостите изпуснаха куп положения, макар че първото такова създадоха домакините в 11-ата минута, когато Деян Ловрен сгреши. Това даде шанс на Макграндълс да стреля от седем метра, но топката премина над вратата.

Две минути след това Милнър направи страхотен пробив отляво и сервира топката на крака на Харви Елиът, но изстрелът на младежа срещна гредата. Малко след това Муур спаси шут на Къртис Джоунс.

В 26-ата минута Милнър, който бе в основата на всичко интересно, стреля с глава след добро центриране на Елиът, но топката премина на сантиметри встрани.

В 30-ата съвсем малко не достигна на Брюстър да засече поредното чудесно центриране на Милнър. Три минути преди почивката най-добрият играч на Ливърпул до момента откри резултата. Милнър стреля от границата на наказателното поле, а Стюарт Муур опита да улови, но изпусна топката и след това на практика я довкара във вратата си в опита си да поправи своята грешка.
МК Донс започна добре второто полувреме. В 58-ата минута Ловрен изпусна Сам Номб, който обаче се забави и това даде шанс на Ловрен да се върне и да изчисти. Минута по-късно Ръсел Мартин отклони центриране на Алекс Гилби отляво, топката стигна до Джордан Боуъри, който засече, но лекият му удар чукна далечната греда.

В 69-ата минута Ливърпул направи голямата крачка към следващия кръг, след като Ки-Яна Хувер се извиси и засече с глава поредното прецизно центриране на Милнър, с което удвои аванса на гостите.

Три минути след това и Келъхър показа качествата си, след като спаси доста добър шут на Боуъри. 1/4 час преди края удар на Окслейд-Чембърлейн срещна гредата, след като преди това и Муур отклони топката с ръка. Минута след това Келъхър отново демонстрира рефлекс и спаси изстрел с глава отблизо на Боуъри.
МК Донс продължи да създава положения, но домакините така и съумяха да ги реализират. Веднъж и Ловрен изчисти от голлинията.
В 90-ата минута хубав изстрел на Харви Елиът срещна напречната греда. В добавеното време дебютни минути за Ливърпул записа и Сеп ван ден Берг.