Коутиньо откри сметката си за Байерн, но и този път Левандовски беше с главна роля (видео)

Напълно според очакванията Байерн (Мюнхен) отнесе нестабилния Кьолн за третата си победа в Бундеслигата, с която поне за няколко часа излезе начело. В среща от петия кръг шампионите спечелиха с 4:0 у дома, като първи гол за тима реализира Филипе Коутиньо (62’-дузпа). И този мач обаче ще бъде запомнен с отличното представяне на Роберт Левандовски (3’,48’), който вкара първите два гола. Така той вече има 9 попадения след първите пет кръга.

Полякът дори можеше да забие хеттрик, но даде шанс на Коутиньо да се разпише от наказателния удар в 62-ата минута. За нарушението при него пък защитникът на съперника Кингсли Ехизибуе получи директен червен картон. Иван Перишич (73’) довърши “козлите”, а през първото полувреме Коутиньо беше ударил и греда.

За Кьолн това е четвърта загуба до момента и още на този ранен етап тимът се очертава като аутсайдер.
В сряда Байерн разби Цървена звезда с 3:0 в Шампионската лига, а днес треньорът Нико Ковач бе направил само две промени. Жером Боатенг и Серж Гнабри се завърнаха сред стартовите 11 за сметка на Тиаго Алкантара и Кингсли Коман, които получиха почивка. Отново сред резервите беше оставен недоволстващият Хавиер Мартинес, но все пак се появи като смяна през втората част.
Тимо Хорн беше на вратата на завърналия се в елита Кьолн, а в предни позиции действаше Джон Кордоба.
Мюнхенци можеха да поведат още във 2-ата минута, когато Бенжамен Павар стреля силно по земя и топката мина близо до гредата.
Секунди по-късно обаче топката вече беше в мрежата на гостите. Левандовски получи пас в коридор и стреля, като кълбото се отклони в тялото на Себастиан Борнау и така не даде шанс на Хорн да спаси. Левандовски беше точен в 3-ата минута и преди седмица срещу РБ (Лайпциг).
Байерн беше на крачка от втори гол в 14-ата, когато Филипе Коутиньо стреля от фал, но топката се отби в страничната греда.
Около 30-ата минута футболистите на Кьолн се ядосаха след две остри влизания на Никлас Зюле и Жером Боатенг. От двамата само вторият получи жълт картон.
"Koзлите" не можеха да се противопоставят на своя съперник, но в 37-ата минута почти изравниха. Тогава Кордоба насочи много опасно удар с десния крак, но топката все пак излезе в аут.
Последва нова опасност пред Нойер, който в 41-вата се намеси след шут на Флориан Кайнц.
Домакините веднага натиснаха и в 43-ата минута в полето пред Хорн се изви вихрушка, но Иван Перишич не съумя да реализира.

Втората част започна като първата - с гол на Левандовски. В 48-ата полякът удвои с глава след центриране на Йошуа Кимих от корнер.
Всичко беше решено в 62-ата, когато Коутиньо реализира от бялата точка. Бразилецът сам си спечели дузпата, след като се беше откъснал срещу вратаря, а десният бек на Кьолн Ехизибуе го блъсна и беше изгонен директно. Коутиньо стреля в средата, но реферът нареди дузпата да бъде пребира заради навлизането в наказателното поле на играчи на Байерн. Фил беше точен и от втория опит - 3:0.
За последните 20 минути Ковач даде възможност на Левандовски да се отдъхне, като го замени. Съотборниците му обаче не мислеха да си почиват и в 73-ата вкараха още веднъж. Тогава Коутиньо асистира на Перишич, който с левия крак направи 4:0.
През идната седмица в Германия няма междинен кръг. На 28 септември Байерн гостува на Падерборн 07, а Кьолн приема Херта (Берлин) ден по-късно.