Ел Маестро: Десподов щеше да вкара, ако не го бяха спрели с нарушение

Кирил Десподов направи своя официален дебют за новия си отбор Щурм Грац, но за негово съжаление тимът му загуби с 0:2 дербито с ЛАСК Линц. Десподов влезе в игра в 68-ата минута, а първият гол в двубоя падна 7 минути по-късно. Преди това обаче една ситуация с българския национал предизвика един от най-дискусионните моменти в двубоя.

При нея Гернот Траунер от тима на гостите спря Десподов като според треньорът на Щурм и бивш на ЦСКА-София Нестор Ел Маестро Траунер е заслужавал червен картон. Според 36-годишния специалист Десподов е щял да вкара, ако не е бил спрян.

"Не обичам да говоря за червени картони за съперника. Освен това харесвам много Траунер като играч. Но бих предпочел да не фаулира нашия играч и Десподов да стигне сам до вратата, защото мога да ви кажа, че той нямаше да пропусне."