Загуби за българите в Казахстан (видео)

Отборите с българско участие претърпяха загуби в днешните мачове от 25-ия кръг на казахстанското първенство. Мартин Тошев, който доскоро лекуваше травма, се завърна в игра за Жетису, но тимът му отстъпи с 0:1 на Ордабаси. Българинът влезе като резерва в 63-ата минута, а единствения гол в двубоя вкара Абдулайе Диакате в средата на първото полувреме.

Воденият от Стойчо Младенов Кайсар загуби с 1:3 на соствен терен от аутсайдера Актобе. Аабат Аймбетов вкара хеттрик за последния в класирането, а отборът на Младенов игра почти цял мач с човек по-малко заради червен картон на Александър Марокин.

Шахтьор (Караганди) на Николай Костов също регистрира домакинско поражение - 0:4 от Кайрат. Това беше втора поредна загуба за Шахтьор, който е 7-и в класирането. Кайсар е на шеста позиция, а Жетису затваря топ 5. Начело е Тобол, следван от Кайрат, Ордабаси и Астана.