Два автогола зарадваха Шалке срещу Херта (видео)

Отборът на Шалке 04 постигна първа шампионатна победа за сезона при домакинството си на Херта от третия кръг на Бундеслигата. “Кралскосините” спечелиха с 3:0, като две от попаденията им бяха автоголове на съперникови играчи.

В 38-ата минута Никлас Щарк от гостите пресече подаване на Даниел Калиджури, но по този начин прати топката в своята собствена врата. В 48-ата нападателят на Шалке Гуидо Бургщалер преодоля противников защитник и стреля покрай вратаря. Изглеждаше, че ударът му ще излезе в аут, но топката срещна тялото на Карим Рекик и така за втори път в мача автогол донесе радост за домакините. Все пак, в 85-ата минута Джонджо Кени оформи крайното 3:0 с прецизен диагонален шут от ъгъла на наказателното поле, превръщайки се в първия играч на Шалке с гол в немския елит през тази кампания.

Така Шалке се изкачи на 8-ата позиция с 4 точки, докато Херта е на плейофното 16-о място с едва 1 пункт от първите си 3 мача.