Берое изпрати 2019-а година с категоричен успех

Отборът на Берое (Стара Загора) приключи 2019-а година по най-добрия възможен начин, след като записа категоричен успех при домакинството си на Черноморец (Бургас) със 101:61 (24:11; 32:11; 19:22; 26:17) в последен двубой от програмата на XIII кръг от редовния сезон в Националната Баскетболна Лига.

Александър Янев беше най-резултатен за победителите – 18 точки, Антъни Уокър се отличи с „дабъл-дабъл“ – 17 точки и 13 борби, а Трей Моузес също записа срещу името си двойни показатели – 14 точки и 12 борби.

Блейк Рейнълдс и Георги Кендеров вкараха по 15 точки за „Акулите“, а Роберт Георгиев завърши с 14 точки.

Старозагорци контролираха събитията на терена от първия съдийски сигнал и не оставиха никакви съмнения, че са с класи над съперника. На почивката Берое имаше повече от комфортна преднина – 56:22, като през второто полувреме Любомир Минчев даде шанс за изява на всичките си състезатели, но това не промени развоя на мача и последния съдийски сигнал прозвуча при 101:61 в полза на „зелените“ от Стара Загора.