Суарес стана вратар при сбогуването на Форлан

Луис Суарес влезе в ролята на вратар по време на прощалния мач на друг знаков уругвайски нападател - Диего Форлан. Острието на Барселона участва в срещата, която се проведе на “Естадио Сентенарио” в Монтевидео, а освен него на терена бяха и редица познати фигури като Хуан Себастиан Верон, Хуан Роман Рикелме и Кристиан Стуани.

Суарес изигра първото полувреме на традиционна си позиция в атака, като асистира за голове на Форлан и Себастиан Абреу, а след почивката застана под рамката.

Срещата между сборен отбор на Уругвай и сборен отбор на приятелите на Форлан завърши при равенство 6:6.