Левски Лукойл се разправи със Спартак за една част (галерия)

Левски Лукойл не допусна изненада в последното си домакинство за 2019 година и победи Спартак (Плевен) с 96:77, за да си осигури първото място в класирането на НБЛ. Сребърните медалисто от миналия сезон грабнаха дванадесетата си победа след убедителна трета четвърт, в която се откъснаха напред с резултата и после не оставиха шансове на гостуващия тим.

41 Левски Лукойл - Спартак Плевен

Най-резултатен за столичани бе Христо Захариев с 19 точки, Брендън Йънг вкара 14, а Райън Райт - 13. Чавдар Костов се завърна в игра след дълго отсъствие и се отчете с 9 точки, всички от които от зоната за три точки.

Домакините имаха преднина от една точка след 10 минути - 19:18. Спартак заигра по-добре през втората част, повеждайки на няколко пъти и в крайна сметка оттегляйки се с аванс от 39:42 на полувремето. Серия от 19-2 на Левски Лукойл за начало за старт на второто полувреме тотално съкруши плевенчани, а “сините” се откъснаха напред със 70:56 след 30 минути. В оставащите 10 те добавиха още пет точки към разликата за финален резултат от 96:77.

Николай Маринов с 20 точки и Димитър Маринчешки с 16 бяха топреализаторите за Спартак.