Втора победа за два дни доближи Манчестър Юнайтед до топ 4 (видео)

Манчестър Юнайтед записа втора поредна победа в рамките само на два дни. След като на Боксинг дей разбиха с 4:1 Нюкасъл, днес “Червените дяволи” прибавиха нови три точки в актива си с успех с 2:0 срещу Бърнли на “Търф Моор”. Гостите вкараха по едно попадение в края на двете полувремета. Антони Марсиал откри резултата в 44-ата минута, а в 95-ата минута Маркъс Рафорд реши всичко с второ попадение за своя тим. С този успех възпитаниците на Оле Гунар Солскяер се изкачиха до 5-ото място във временното класиране и са само на точка от 4-ия Челси, който обаче е с мач по-малко.

Домакините залагат на Крис Ууд и Ашли Барнс като двойка нападатели, а по крилата ще действат Джеф Хендрик и Дуайт Макнийл.

За гостите Оле Гунар Солскяер е направил някои промени в състава си, макар и не твърде много. В атака отново е Антони Марсиал, а зад гърба му ще го подкрепят Маркъс Рашфорд, Андреас Перейра и Даниел Джеймс. Двойката опорни халфове ще бъдат Неманя Матич и Фред.

В началните минути мачът започна сравнително спокойно. Първото положение пре дна от двете врати дойде едва в 13-ата минута. Тогава Маркъс Рашфорд стреля от фаул от близо 30 метра и успя да отправи добър изстрел, но Ник Поуп с уверена намеса изби.

И втората възможност в мача бе за гостите и отново от фаул. В 16-ата минута Фред опита нещо средно между центриране и удар отдясно на наказателното поле, но нито едно от двете не се получи и топката премина встрани от вратата.

В 19-ата минута Рашфорд шутира от движение извън пеналта и нацели гредата.

В 34-ата минута Юнайтед пропусна най-доброто си положение до момента. Марсиал се озова непокрит на метри пред вратата, но ударът му бе избит от защитник пред голлинията.

Играчите на Бърнли трудно стигаха до голови положения. В 42-ата минута Ашли Барнс опита да отправи удар към вратата на Давид Де Хеа, но бе много далеч от целта.

В 44-ата минута гостите най-накрая материализираха превъзходството си. Андреас Перейра се възползва от грешка в защитата на съперника и отне от Чарли Тейлър на тъча, напредна и подаде за Антони Марсиал, който останал очи в очи с вратаря, елегантно отбеляза за 0:1.

Втората част започна с шанс за Бърнли. Джеф Хендрик стреля от далечна дистанция в 48-ата минута, но не намери очертанията на вратата.

В 50-ата минута Манчестър можеше да удвои преднината си. Марсиал се пребори със защитник в пеналта и отблизо вкара, но попадението не бе зачетено заради нарушение на нападателя.

В 55-ата минута Марсиал отново се озова на стрелкова позиция и шутира опасно по земя, но Ник Поуп следеше събитията на терена и с крак изби.

Две минути по-късно Джеф Хендри отново стреля отдалеч, но отново не бе никак прецизен и не уцели вратата. След това и Макнийл опита диагонален изстрел по земя, но и той не бе точен.

В 66-ата минута гостите поискаха дузпа за сблъсък между Фил Бардсли и Антони Марсиал в наказателното поле, но Майк Дийн бе категоричен, че няма да посочи бялата точка в тази ситуация.

В 69-ата минута домакините отправиха първия си точен удар в мача, но той бе изключително опасен. Фил Бардсли стреля от воле от ъгъла на наказателното поле и само блестящата намеса на Давид Де Хеа попречи да се стигне до изравняване.

Бърнли имаше онва възможност в 76-ата минута, когато си спечели фаул на границата на пеналта. Йохан Берг Гудмундсон изпълни наказателния удар и топката профуча над напречната греда.

В 83-ата минута Юнайтед организира страхотна контраатака, Марсиал бе изведен сам среу вратаря, но се засуети и в крайна сметка опропасни страхотна възможност за втори гол.

В края Бърнли се хвърли в отчаян щурм, но в 95-ата минута гостите организираха контраатака, Маркъс Рашфорд бе изведен срещу вратаря, финтира го и макар да се подхлъзна, успя някак да прати кълбото във вратата за крайното 0:2.

Така Манчестър Юнайтед излезе на 5-ото място с 31 точки, докато Бърнли записа второ поредно поражение на сметката си и остава на 13-ата позиция с 24 точки в актива си.