Черно море Тича с успех в Ямбол

Отборът на Черно море Тича (Варна) записа победа в последния си двубой от редовния сезон на Националната Баскетболна Лига през 2019-а година, след като се наложи при визитата си на Ямбол с 88:74 (27:12; 17:19; 24:16; 20:27) в среща от XIII кръг.

Симеон Илиев бе над всички в селекцията на гостите – 28 точки, а Джеймс Гавин и Николай Георгиев добавиха съответно по 13 и 12 точки.

Стоян Петков беше най-резултатен за Ямбол – 15 точки, Петър Вукович добави 14 точки, а Милош Койбашич се отличи с „дабъл-дабъл“ – 13 точки и 10 борби.

„Моряците“ направиха силно начало на двубоя и бързо достигнаха до комфортна двуцифрена преднина – 27:12, като през втората четвърт домакините от Ямбол успяха да намерят верния ритъм и играта бе далеч по-равностойна, но въпреки това, на почивката Черно море Тича продъкжаваше да води уверено – 44:31.

Гостите от Варна си подсигуриха победата през третата четвърт, когато увеличиха разликата в своя полза до 21 точки – 68:47, като в заключителните десет минути двубоят просто се доиграваше и последния съдийски сигнал прозвуча при 88:74.