Възходът на Уотфорд продължава, Трой Дийни отново наказа Астън Вила (видео)

Възходът на Уотфорд при Найджъл Пиърсън продължи, след като "стършелите" победиха с 3:0 на "Викърдиж Роуд" един от директните си конкуренти за оцеляване - Астън Вила. Трой Дийни (42', 67'-дузпа), който в детските си години е бил фен на Бирмингам, за пореден път наказа Астън Вила, вкарвайки две попадения, а Исмаила Сар (71') оформи крайния резултат. Убедителният успех бе постигнат, въпреки че домакините играха с човек по-малко от 57-ата минута, когато Адриан Мариапа бе изгонен заради втори жълт картон. "Стършелите" остават на предпоследно място, но след като спечелиха седем точки в последните си три мача, вече са много по-близо до спасителната зона.

Абдулай Дукуре започна за първи път при Найджъл Пиърсън, като той замени в състава Натаниел Чалоба. Дийн Смит пък бе направил три корекции. Хенри Лансбъри, Конър Хурихейн и Хота се завърнаха сред титулярите на бирмингамци.

"Стършелите" бяха по-добрият отбор преди почивката и заслужено се оттеглиха с гола аванс. Единственото попадение реализира Трой Диийни в 42-рата минута, когато от малък ъгъл направи добавка, след като преди това Хийтън изби удар на Дукуре. Иначе Исмаила Сар създаваше доста проблеми на отбраната на Вила през първата част. Гостите пък създадоха само една опасност преди почивката, но Бен Фостър спаси опасен удар на Уесли.

В 58-ата минута Мариапа получи втори жълт картон заради опасно влизане срещу Лансбъри. Въпреки че бяха с човек по-малко, "стършелите" стигнаха до дузпа само четири минути след това, след като Луис избута Сар в гръб в наказателното поле. Трой Дийни бе точен от бялата точка за 2:0. В 71-вата минута Дийни пък асистира на Сар, който стреля хубаво в десния ъгъл за крайното 3:0.