Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Късна драма донесе първа победа за Гатузо начело на Наполи (видео)

Наполи най-после спря пропадането и записа първата си победа под ръководството на новия си наставник Дженаро Гатузо. Това обаче се случи след истинска драма в гостуването на Сасуоло. Неаполитанцита направиха обрат, за да стигнат до успеха с 2:1, а победният гол падна едва в 4-ата минута на добавеното време. Амед Траоре откри резултата за домакините в 29-ата минута, но Алан изравни в 57-ата. В 94-ата минута се стигна до драматичния финал на мача, като при едно центриране от корнер Педро Обианг не се намеси добре и подари победата на гостите, отбелязвайки си автогол.

Домакините заложиха на Франческо Капуто в атака, а зад гърба му играеха Алфред Дънкан, Джереми Бога и Амед Траоре. Дефанзивните халфове пък бяха Педро Обианг и Мануел Локатели.

За Наполи Дженаро Гатузо бе избрал Лоренцо Инсиние, Аркадиуш Милик и Хосе Кайехон в предни позиции. В средата пък действаха Пьотър Жиелински, Алан Маркес и Фабиан Руис.

Сасуоло можеше да поведе още във 2-ата минута на срещата. При едно центриране от корнер Мануел Локатели стреля с глава на първата греда и Марио Руи трябваше да чисти пред голлинията.

Само две минути по-късно мощен шут на Алфред Дънкан бе спасен от вратаря на гостите.

В 19-ата минута Наполи имаше чудесен шанс да поведе, но изстрел на Костас Манолас с глава след корнер се отби от гредата.

В 25-ата минута Йоргос Кириакопулос отправи нещо средно между диагонален удар и пас, но нито уцели вратата, нито негов съотборник успя да стигне до топката и да я засече отблизо.

В 29-ата минута Амед Траоре получи центриране в наказателното поле и отблизо успя да провре топката във вратата за 1:0.

Домакините имаха нов страхотен шанс в 43-ата минута, когато организираха хубава контраатака, Траоре бе изведен очи в очи с вратаря, но не успя да промуши кълбото под плонжа му.

Наполи имаше добра възможност да изравни в началото на втората част. В 49-ата минута Инсиние напредна и опита коварен диагонален удар с външен фалц извън наказателното поле, който доста затрудни стража Джанлука Пеголо.

В 53-ата минута обаче Мерт Мюлдур направи за смях няколко защитници на гостите, след което отправи хубав шут по земя, но топката мина на сантиметри от гредата.

Три минути след това събитията се пренесоха пред другата врата, където Милик стрля с глава отблизо, но в ръцете на вратаря.

Последва нова атака на домакините, завършила с далечен изстрел на Кириакопулос, който обаче не затрудни Алекс Мерет.

В 57-ата минута Наполи изравни. Милик хитро пропусна за Алан на границата на пеналта, бразилецът се обърна, освободи си пространство и със силен удар порази вратата за 1:1.

В 70-ата минута Сасуоло изравни и гредите в мача. Обианг се освободи в пеналта и шутира в напречната греда.

В 75-ата минута неаполитанците изпълниха хитро един фаул, Кайехон бе изведен с прехвърлящ пас зад защитата, но ударът му от воле не бе точен.

Домакините имаха огромен късмет на два три пъти в рамките на по-малко от две минути. Първо в 78-ата минута Жиелински бе оставен непокрит в наказатеното поле и отправи удар, който се отби от напречната геда. След това топката попадна в Инсиние, чийто шут бе избит от защитник на голлинията. В следващата атака на гостите Милик бе намерен с центриране отдясно, но от добра позиция с глава стреля покрай вратата.

В 80-ата минута Наполи отбеляза втори гол чрез Кайехон, но след преглеждане на ситуацията с ВАР се оказа, че испанецът е бил в тънка засада.

Натискът на гостите продължи и в 89-ата минута Дрис Мертенс получи пас отляво и стреля към далечната греда, но малко не му достигна да отбележи.

В 94-ата минута далечен удар на Жиелински бе спасен от вратаря. При последвалия корнер обаче Наполи най-накрая стигна до победата, а това се случи след като Педро Обианг не успя да се намеси добре и си отбеляза автогол в опит да попречи на Елиф Елмас да се разпише с глава отблизо.

С този успех Наполи събра актив от 24 точки и ще зимува на 8-ото място в класирането. Сасуоло остава на 13-ата позиция с 19 точки.