Атлетико надви Бетис при страхотна празнична обстановка в Севиля (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид надделя с 2:1 при гостуването си на Бетис в интригуващ дуел от 18-ия кръг на Ла Лига. Анхел Корея се превърна в ключова фигура за “рохибланкос”. Секунди след като се появи на терена той откри резултата, а в 83-ата минута асистира на Алваро Мората за 0:2. В добавеното време Марк Бартра намали.

Обстановката на “Бенито Вийямарин” заслужава специално внимание. Над 50 хиляди заеха места, създадоха страхотна атмосфера преди, по време и след срещата. На почивката феновете хвърляха плюшени играчки към терена като призив от страна на ръководството. “Животинките” ще отидат като коледни подаръци за деца в неравностойно положение.
Домакините впечатлиха с тоталното си териториално надмощие през първото полувреме - статистиката отчете 68,3% владение на топката. Положенията обаче бяха и пред двете врати. В осмата минута Алваро Мората вкара топката в мрежата след страхотно насочване с глава, но при вдигнат флаг за засада. Набил Фекир направи силно впечатление с рейдовете си по десния фланг.
В 17-ата минута Зуаир Федал нацели греда след удар с глава отблизо. В 35-ата отборът на Баломпие се беше пренесъл дълбоко в половината на съперника. Защитниците на “зелено-белите” останаха зад Мората, който тръгна зад центъра и с топка в краката стигна до вратаря Жоел Роблес. Ударът на испанския стрелец не беше достатъчно добър и стражът успя да докосне топката, която се отклони от гредата и се върна в неговите ръце.
В 58-ата минута появилият се секунди по-рано на терена Анхел Корея даде преднина на гостите от "Wanda Metropolitano". Алекс Морено допусна огромна грешка, изритвайки топката в крака на аржентинеца. Корея получи възможжност лице в лице срещу вратаря, финтира го с едно елегантно движение и насочи в празната врата за 0:1.
След гола севилци продължиха да владеят топката, но трудно създаваха голови ситуации. В 78-ата Марк Бартра шутира над гредата на Ян Облак. Минута по-късно Серхио Каналес удари греда. В 83-ата Атлети реализира втори гол, като отново основна заслуга имаше Анхел Корея. Аржентинецът проби отдясно и достави ниска топка за Мората. Испанецът атрактивно отклони с пета и вкара за 0:2.
В 93-ата домакините все пак стигнаха до гол. След суматоха топката попадна у Бартра, който вкара с удар от шест метра за 1:2. Съдията разгледа ситуацията с ВАР, тъй като имаше съмнение, че играч на Бетис докосва топката с ръка. На видеоповторението не се видя добре дали има игра с ръка и съдията остави първоначалното си отсъждане - гол.