Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0

Град (Белоградчик) прекъсна победната серия на Сливнишки герой, ще зимува в Топ 3 на Западната група

Волейболният отбор на Град (Белоградчик) завърши есенния дял на Западната група на Висшата лига в Топ 3, след като постигна пета победа. Волейболистите от Белоградчик се наложиха като домакини над Сливнишки герой (Сливница) с 3:1 (25:18, 25:18, 27:29, 25:16) в мач от 9-ия кръг. Така те прекъснаха победната серия на играчите на Мартин Стоев. Състезателите на Христо Христов спечелиха убедително първите два гейма, след което след оспорвана битка позволиха на съперника да намали пасива си. В решителния четвърти гейм домакините от Град отново поеха инициативата и се поздравиха с победата след 25:16 и крайното 3:1 гейма. Град има в актива си 15 точки след 5 победи и 3 загуби, като заема 3-а позиция в таблицата. Сливнишки герой е 7-и с 8 точки след 4 победи и 4 загуби.

Ботев (Луковит) продължава победния си път и успешното си представяне. Волейболистите на Пламен Тодоров се поздравиха с 8-а победа, след като се наложиха като гости над Люлин (София) с 3:1 (21:25, 25:21, 25:9, 25:16). Ботев остава безапелационен лидер с 23 точки след 8 победи от 8 мача и само три загубени гейма. Люлин е 5-и с 13 точки след 4 победи и 4 загуби.

Играчите на Звездец (Горна Малина) постигнаха 3-а поредна и общо 4-а победа в Западната група. Воденият от Иван Генков отбор победи без особени проблеми Етрополе при гостуването си с 3:0 (25:13, 25:21, 25:18) за час игра, продължавайки възходящата си линия от предходната среща, в която записа рекорд. Звездец се изкачи на 4-а позиция в класирането с 13 точки след 4 победи и 4 загуби. Етрополе остава на последната 8-а позиция с едва 2 точки и без победа до момента.

Тетевен Волей също завърши полусезона с победа. Състезателите на Петър Мечкаров надиграха като домакини Миньор (Перник) с 3:1 (25:20, 25:19, 21:25, 25:22) в зала "Георги Бенковски" в планинския град с подкрепата на верните си фенове. Зелените" се завърнаха на победния път след 4 поредни загуби, като имат в актива си 13 точки и са шести. Перничани остават на втората позиция с 16 точки след 5 победи и 3 загуби.