Виляреал спря устрема на Хетафе (видео)

Виляреал победи с 1:0 Хетафе и се изкачи в горната половина на класирането в Ла Лига. "Жълтата подводница" стигна до трите точки с попадение на Мой Гомес в 52-ата минута и вече е на 9-о място. Хетафе игра с човек по-малко в последния половин час заради червения картон на Матиас Оливера.

Първото полувреме не беше наситено с интересни ситуации, но доколкото ги имаше, те бяха пред вратата на гостите. В 20-ата минута Шави Куинтия центрира и Мануел Тригерос отправи удар с глава, но топката излезе в аут. Малко по-късно при идентична ситуация Жерард Морено нацели напречната греда.

Хетафе се бранеше стабилно, но рядко поглеждаше напред и до почивката не сътвори абсолютно нищо в офанзивен план.

През втората част Виляреал вдигна оборотите и успя да поведе, макар и след груба грешка в защитата на гостите. В 52-ата минута Андре Ангиса открадна топката, пребори се с двама бранители и стреля, но беше блокиран. Топката обаче попадна на крака на притичалия Мой Гомес и той с лекота вкара за 1:0.

В 61-ата минута резервата Матиас Оливера, появил се на почивката, остави Хетафе в намален състав. Само две минути по-рано той бе получил жълт картон, но извърши второ поредно грубо нарушение и съдията Хайме Латре го изгони.

С човек по-малко Хетафе продължи да е твърде плах в атака. Отборът на Пепе Бордалас прекъсна серията си от 3 победи, но остава 4-и в таблицата, на точка пред Атлетико Мадрид, който утре гостува на Бетис.