Екхоф с трета поредна победа за СК, Милена Тодорова не стартира в преследването

Тирил Екхоф от Норвегия спечели трето поредно състезание от Световната купа по биатлон.

Екхоф триумфира в преследването на 10 километра във френския зимен център Анеси и за първи път в кариерата си записа три последователни успеха, след като в предишния старт в дисциплината в Хохфилцен (Германия) на 15 декември, както и във вчерашния спринт в Анеси. Тя допусна една грешка в четирите си стрелби, но с отлично ски бягане запази първото си място с време 29:41.6 минути, с което си осигури трета победа за сезона и общо девета в кариерата си.

Втора на 38.1 секунди Ингрид Тандреволд (Норвегия) също с два пропуска. Трета на 46.0 секунди се класира Лена Хеки от Швейцария, която също свали 18 от 20 мишени, за да запише първи подиум в кариерата си.

Носителката на Световната купа за миналия сезон Доротея Вирер (Италия) имаше по-добър ден в сравнение с вчерашния спринт. Тя стартира от 22-а позиция, но само с един пропуск и добро ски-бягане италианката успя да прогресира до четвъртото място с изоставане от 58.5 секунди.

Втората от вчера Жустин Бреза (Франция) допусна четири грешки при стелбата и завърши пета на 1:02.8 минута. Българката Милена Тодорова, която трябваше да стартира от 51-ото място след спринта вчера, реши да не участва. В генералното класиране след 6 от 24 състезания начело излезе Тандреволд с 253 точки, която изпревари с 3 точки досегашната водачка Вирер. Трета е Екхоф с 227 точки. Милена Тодорова остана 74-а с 2 точки.

Класиране в спринта на 7.5 километра за жени от Световната купа по биатлон в Анеси:
1. Тирил Екхоф (Норвегия) - 29:41.6 минути (1+0+1+0 грешки при стрелбата)
2. Ингрид Тандреволд (Норвегия) - на 38.1 секунди (1+0+1+0)
3. Лена Хеки (Швейцария) - на 46.0 (0+1+1+0)