Николай Костов разкрива стратегията на Левски за успех в дербито

Дани Ингс поведе Саутхамптън към спасение

Саутхамптън излезе от зоната на изпадащите след убедителна победа с 3:1 при гостуването си на Астън Вила. Битката между два отбора, борещи се за оцеляване, бе спечелена категорично от “светците” и изпрати бирмингамци под чертата. Дани Ингс се отчете с две попадения, като нападателят вече има 11 гола в първенството от началото на сезона. Бившият играч на Ливърпул откри резултата в 21-ата минута. Джак Стивънс направи 0:2 след половин час игра, а отново Ингс се разписа в началото на второто полувреме.

Тимът на Ралф Хазенхютъл започна по-силно срещата, въпреки че първото по-сериозно положение бе за домакините. Макарти спаси удар на Ел Гази. Саутхамптън отговори със ситуация, пропусната от Шейн Лонг. Отново той се озова на отлична позиция в 21-ата минута, Том Хийтън спаси, но при добавката Ингс отбеляза шестия си гол в последните седем мача. Лонг пропусна още две възможности в следващите минути.

Превъзходството на "светците" все пак доведе до нов гол за гостите. След ъглов удар Стивънс засече топката с глава и удвои аванса на Саутхамптън. Хаотичните изяви на защитата на Вила продължиха и след почивката и в 51-ата минута Ингс отново се възползва, като направи резултата 0:3. Положенията пред вратата на домакините не спряха, а Лонг пропусна да вкара четвърти гол.

Астън Вила стигна до почетно попадение 15 минути преди края, когато Джак Грийлиш със страхотен удар прати топката в горния десен ъгъл на Макарти. Бирмингамци опитаха да упражнят натиск до края, но това отвори пространства и гостите можеха да стигнат до ново попадение.