Хофе развали празниците на Борусия (Дортмунд) (видео)

Хофенхайм постигна победа с 2:1 в домакинството си на Борусия (Дортмунд) от 17-ия кръг на Бундеслигата. Домакините на “Вирсол Райн Некар Арена” измъкнаха трите точки с късен обрат и развалиха празниците за своя съперник, който ще зимува извън топ 3. Марио Гьотце даде преднина за дортмундци в 17-ата минута, но Саргис Адамян в 80-ата и Андрей Крамарич в 87-ата минута обърнаха нещата в полза на Хофе, който се поздрави с трите точки.

Борусия поведе с една от първите си добри атаки в мача. В 17-ата минута Ашраф Хакими получи пас в наказателното поле и върна към Гьотце, който отблизо засече във вратата за 0:1.

След това Джейдън Санчо можеше да удвои в 21-ата минута, но силният му шут не уцели вратата. В 39-ата минута и Тортан Азар отправи истинска бомба от ъгъла ан наказателното поле и вратарят Оливер Бауман направи страхотно спасяване, за да опаи вратата си.

Борусия имаше първата възможност и за втората част. В 56-ата минута Хакими отблизо не успя да намери очертанията на вратата.

Постепенно Хофенхайм започна да показва зъби. В 61-ата минута Кристоф Баумгартлингер бе изведен зад защитата и направи непростим пропуск. В 80-ата минута се стигна и до  изравняването на резултата. Топката бе центриранаа по земя, защитник на Борусия не се намеси добре и тя попадна в Иляс Бебу. Неговият удар бе блокиран, но кълбото попадна в Адамян, който отблизо не сгреши за 1:1.

Шокът за гостите стана пълен в 87-ата минута. Тогава Адамян получи по лявото крило и центрира за Крамарич, който с глава оформи крайното 2:1.

С тази победа Хофенхайм събра актив от 27 точки и излезе на 6-ата позиция в класирането. Борусия пък остава на 4-ото място с 30 точки.