Рома върна Фиорентина в калта (видео)

Рома постигна разгромна победа с 4:1 в гостуването си на Фиорентина от 17-ия кръг на Серия “А”. “Виолетовите” имаха миг на надеджа за излизане от кризата след равенството с Интер (1:1) в миналия кръг, но днес тимът отново бе върнат в калта, като бе продължена серията от 7 мача без победа в първенството. В същото време “Вълците” взеха ценни три точки и са все по-близо до топ 3 и до големия си враг Лацио. Един Джеко в 19-ата, Александър Коларов в 21-ата, Лоренцо Пелегрини в 73-ата и Николо Дзаниоло в 88-ата минута вкараха за успеха на гостите на “Артемио Франки”. За домакините единственото попадение реализира Милан Бадел в 34-ата минута.

Душан Влахович си заслужи титулярно място в днешната среща за Фиорентина, като си партнира в атака с Кевин-Принс Боатенг. В средата на терена играта движат Ерик Пулгар, Милан Бадел и Гаетано Кастровили.

За Рома в атака започва Един Джеко, но той има подкрепата на Лоренцо Пелегрини, Диего Пероти и Николо Дзаниоло в предни позиции. Жордан Верету и Амаду Диавара пък са двойката опорни полузащитници.

Първата голова възможност в мача бе за домакините. В 10-ата минута Влахович стреля опасно от фаул, но над вратата.

В 12-ата минута Фиорентина имаше нов шанс. Първо нападател на виолетовите не успя да засече хубаво подаване по земя в наказателното поле, след това топката попадна в Боатенг, който отправи силен диагонален удар в близкия ъгъл, но вратарят се намеси добре и спаси.

Минута по-късно Влахович бе изведен зад защитата и вкара гол, който обаче не бе зачетен заради засада на младия сърбин.

Рома обаче поведе с първата си възможност в мача. В 19-ата минута гостите организираха хубава атака, Пелегрини центрира към Дзаниоло, той свали за Един Джеко, койот отблизо насочи топката във вратата за 0:1.

Само две минути по-късно резултатът бе удвоен. Александър Коларов с прекрасно изпълнение от фаул прати топката неспасяемо в сглобката на вратата.

В 34-ата минута Фиорентина се върна в мача. Една лошо изчистена топка попадна в Мартин Касерес на границата на пеналта. Ударът на уругваеца не се получи, но кълбото малко случайно стигна до Милан Бадел, който сам срещу вратаря не сгреши за 1:2.

В 44-ата минута Алесандро Флоренци се включи в предни позиции и стреля от дистанция, но неточно.

Второто полувреме темпото бе далеч по-мудно и в началото положенията пред двете врати липсваха.

В 63-ата минута Кастровили опита да си изпроси дузпа, но вместо това получи жълт картон за симулация.

Десет минути по-късно Рома организира хубава атака, Пелегрини направи двойно подаване с Джеко, след което с хубав удар по земя извън наказателното поле порази вратата аз 1:3.

В 85-ата минута Айсерик изскочи зад защитата на Рома, но в последния момент бранител успя да му попречи да отправи удар към вратата.

В 88-ата минута обаче Дзаниоло окончателно сложи точка на спора. Той получи пас на скорост, напредна в наказателното поле и с удар в далечния ъгъл на вратата вкара за 1:4.

В 92-ата минута Влахович отново нямаше късмет като негов удар от фаул нацели напречната греда.

В крайна сметка Рома взе заслужена победа и с актив от 35 точки заема 4-ото място в таблицата, като вече е само на точка от третия Лацио, който е с мач по-малко. Фиорентина остава на 14-ото място със 17 спечелени точки до момента.