Везенков с бързи 6 точки за победа в Евролигата

Българското крило Александър Везенков игра 9 минути за Олимпиакос (Пирея) в Евролигата, като за даденото му време успя да реализира бързи 6 точки при победата със 109:98 над Химки (Москва). Това бе шести успех за гърците в четиринадесет мача и по този начин те се доближиха до осмото място в класирането, което е последното, даващо право на участие в плейофите.

Освен шестте точки, Везенков овладя 3 борби и напрви 1 грешка, като 2 от отскочилите топки, които грабна, бяха в нападение. Националът реализира 1/4 за 2 точки, 1/1 от тройката и 1/2 от наказателната линия.

Йоргос Принтезис с 26 точки и 7 борби бе най-добър за Олимпиакос, Василис Спанулис добави 18 точки и 10 асистенции, докато Костас Папаниколау остана с 18 точки и 6 борби. След 40 минути игра в Пирея на таблото светеше резултат 96:96, а домакините тотално надиграха съперника в продължението (13:2), за да грабнат победата.

36 точки на Алексей Швед (7/21 от тройката) не стигнаха на гостите.