Сасуоло се върна към победите

Сасуоло сложи край на серията си от 4 поредни мача без победа в Серия "А". Играчите на Роберто Де Дзерби измъкнаха ценен успех като гост на Бреша в отложен мач от 7-ия кръг. Така те спечелиха срещу пряк конкурент в битката за оцеляване в елита и направиха сериозен скок във временното класиране.

Гостите вкараха по един гол в двете полувремена. Те откриха резултата в 25-ата минута, когато Амед Траоре бе изведен на скорост в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл бе точен за 0:1.

В 71-ата минута Франческо Капуто получи центриране от Рожерио, овладя, обърна се и с помощта на гредата удвои преднината на своя тим.

Този резултат се запзи до края и Сасуоло си тръгна с трите точки, като вече има 19 и излезе на 11-ата позиция в класирането. Бреша пък остава в опасната зона на 18-ото място с 13 точки в актива си.