Нов голям провал за Айнтрахт, допусна обрат от 2:0 (видео)

Кризата в Айнтрахт (Франкфурт) продължава да се задълбочава. Днес възпитаниците на Адолф Хютер допуснаха домакинска загуба с 2:4 от Кьолн в срещата между двата тима от 16-ия кръг на Бундеслигата. Още по-неприятното за домакините на "Комерцбанк Арена" бе, че те водеха с 2:0 в средата на първото полувреме чрез Мартин Хинтерегер (6) и Гонсало Пасиенсия (30), но допуснаха пълен обрат след точни изстрели на Йонас Хектор (44), Себастиан Борнаув (72), Доминик Дрекслер (82) и Исмаил Якобс (90+4). Така бе продължена серията от 6 поредни мача без победа за Айнтрахт, като 5 от тези срещи са загуби.

Двубоят започна отлично за домакините. Още в 6-ата минута Филип Костич центрира от корнер, Мартин Хинтерегер овладя в наказателното поле и от воле прати топката във вратата за 1:0.

В 30-ата минута по доста идентичен начин резултатът бе удвоен. Отново Костич центрира отлично от корнер, като този път Гонсало Пасиенсия с глава вкара за 2:0.

В 44-ата минута обаче Кьолн се върна в мача с изключително красив гол на Йонас Хектор, който се разписа с шут от близо 30 метра.

В 72-ата минута "Козлите" се добраха и до изравняване. Себастиан Борнаув получи центриране в пеналта и с много техничен изстрел насочи кълбото в мрежата за 2:2.

Гостите се добраха и до пълен обрат. В 82-ата минута Флориан Кайнц пусна остър пас по земя в наказателното поле, където Доминик Дрекслер отблизо засече във вратата за 2:3.

В добавеното време на мача "Козлите" решиха всичко с четвърти гол. Те организираха контраатака и Якобс с прецизен изстрел заби кълбото под напречната греда за крайното 2:4.

Така Кьолн записа втора поредна победа и с 14 точки се изкачи до 15-ото място в таблицата. Айнтрахт пък вече е на 12-ата позиция с 18 точки.