Ман Юнайтед отказа Колчестър за 10 минути и е в голямата четворка за Купата на лигата (видео)

Петкратният носител на Купата на лигата Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите на надпреварата след лесен успех над четвъртодивизионния Колчестър Юнайтед на "Олд Трафорд". "Червените дяволи" спечелиха с 3:0, като и трите попадения паднаха през втората част. Маркъс Рашфорд (51') и Антони Марсиал (61') отбелязаха по едно попадение, а между тяха Райън Джаксън си вкара автогол. Така Юнайтед се класира за полуфиналите на турнира за първи път от 2017 година.
Мениджърът на "червените дяволи" Оле Гунар Солскяер бе направил седем промени в сравнение с последния шампионатен мач - равенството с Евертън. Хари Магуайър, Люк Шоу, Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал бяха единствените, които запазиха местата си. Мейсън Грийнууд, който се разписа срещу "каремелите", стартира. Серхио Ромеро, Ашли Йънг, Аксел Туанзебе, Неманя Матич, Хуан Мата и Андреас Перейра бяха останалите играчи, на които заложи мениджърът на домакините.
В състава на Колчестър имаше две промени в сравнение с мача със Скънторп. Том Лапсли и Калъм Хариът започнаха.
"Червените дяволи" владееха топката в 80% от времето през първото полувреме, но това не им донесе особен успех. Марсиал и Рашфорд отправиха доста изстрели, като единственият точен бе в 19-ата минута, но стражът на Колчестър Дийн Гъркън реагира блестящо и изби. В края на полувремето гостите, които се защитаваха много добре, успяха дори да създадат една опасност, но изстрел на Хариът от границата на наказателното поле премина встрани от лявата греда на вратата на Ромеро.
В 51-вата минута гостите организираха атака, която завърши с безобиден изстрел на Райън Джаксън. Ромеро улови, след което постави началото на голова контраатака на Манчестър Юнайтед. Аржентинецът хвърли към Матич, който със страхотен пас от дълбочина изведе Рашфорд. Английският национал премина между трима бранители и стреля под гредата.
Пет минути след това домакините унищожиха напълно интригата. Грийнууд центрира добре отдясно, а Джаксън засече топката в собствената си врата, опитвайки се да изпревари Рашфорд - 2:0.
В 61-вата минута Марсиал окончателно сложи точка на спора след асистенция на Рашфорд, който пък преди това получи много добро подаване от Мата.

До края Грийнууд и Хари Магуайър пропуснаха да направят победата на домакините по-изразителна.